Bu yapıtla ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Konuyla ilgili sizinle en kısa sürede irtibata geçilecektir.

Yolcu
tuval üzerine yağlıboya , 200 x 180 cm, 2010

 • Yolcu
 • Fidan
 • 6/6
 • Açık Mekan II
 • Soygun
 • Şahmaran
 • Yeni Doğa
 • Şehretün Nar
 • Bir Bitki Örtüsüne Doğru
 • Düşlere Musallat Olan Şehvet Cini
 • Habil ile Kabil
 • Balkondan Manzara: SOYAK'da Huzursuzluk

Art Dubai 2011

Ansen, Cem Dinlenmiş

16 Mart - 19 Mart 2011

x-ist, 16-19 Mart, 2011 tarihleri arasında Dubai, Madinat Jumeriah'da gerçekleşecek, Orta Doğu'nun en önemli ve kapsamlı çağdaş sanat fuarı olan Art Dubai'ye katılıyor. 34 ülkeden 82 galerinin yer alacağı fuar, ayrıca Global Art Forum, Art Park, Projeler, Abraaj Capital Sanat Ödülü, Start ve Sanat Haftası başlıkları altında yan organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor.

 

x-ist, Art Dubai'de sanatçılarından Ansen, Ali Taptık, Canan, Cem Dinlenmiş, Mehmet Güleryüz ve Nuri Kuzucan'ın yapıtlarını sergiliyor.

 

Uluslararası sanat platformlarında gitgide daha çok adından söz edilen, dünyanın belli başlı müze ve sanat kurumlarının koleksiyonlarında yapıtları yer alan Canan, Art Dubai'de en yeni minyatürleri ile karşımıza çıkıyor. İslam mitolojisi ve ezoterik metinlerden beslenen yapıtlar, ahiret ve cinlerin hikayelerini konu alıyor.

 

Türkiye'nin en önemli ve yetenekli genç fotoğrafçılarından biri olan Ali Taptık, sergileri ile Avrupa'da uzun zamandır tanınıyor. Art Dubai Fuarı'nda "Şaşılacak Bir Şey Yok" ve "Kaza ve Kader" serilerinden fotoğraflar ile ilk kez sergilenecek olan " 'Anomali#1', Araştırma Projesi : Kentsel Bitki Örtüsü" başlıklı yapıtı ile yer alıyor. Taptık, ayrıca "Wounds" (Yaralar) başlıklı özel bir seçki ile Cuadro Galeri, Dubai'de 14 Mart'ta başlayacak kişisel bir sergi açıyor.

 

Türkiye'nin yaşayan en önemli ressamlarından usta Mehmet Güleryüz, "Yolcu" ve "Fidan" başlıklı yeni yapıtları ile Dubai sanat sahnesine adım atıyor. 2010 tarihli "Yolcu" sanatçının üretim sürecinde 'şu an'ın gerçekliğinden koparak geleceğe ait cesur bir imajı tuvale yansıtmasında Orta Doğu'daki güncel olaylara verilen referansın ürkütücü kahinetini ortaya çıkarıyor.

 

x-ist'in Dubai'de sunacağı diğer önemli isim, benzersiz teknik ve anlatımıyla, Türkiye ve Dünya'da geniş izleyici kitlesine sahip olan Ansen ise yeni serisi "Malevolence" (Kötü Niyet) ile fuara katılıyor. İlk parçası Art Dubai'de gösterilecek olan bu seri, bir bütün olarak ilk kez Nisan, 2011'de x-ist'te sergilenecek. "Habil ile Kabil" başlıklı yapıt, Adem ve Havva'nın oğullarından Kabil'in Habil'i öldürerek ilk cinayeti işlemesini Ansen'in çarpıcı görsel dili ile ele alıyor.

 

Cem Dinlenmiş, 2006 yılında Türkiye'nin en önemli karikatür dergilerinden birinde çizmeye başladıktan çok kısa bir süre sonra, yetenekli bir sanatçı ve Türkiye'nin politik ve sosyal olaylarına dair önemli bir eleştirmen olarak adını duyurdu. Sanatın ve aklın sınırlarını aştığı, 2009 yılında x-ist'te açılan ilk kişisel sergisinde sanatçı, üç boyutlu yapıtları ile resme ve güncel olaylara bakışımızı sorguladı. Ünlü karikatürist/illustrator, Dinlenmiş, Art Dubai 2011 Fuarı'nda sonsuz detay ve benzersiz mizah anlayışı taşıyan yapıtları ile ilk kez Asya sanat dünyasının karşısına çıkıyor.

 

İçinde yaşadığımız yapılardan ve büyük şehirlerden ilham alan Nuri Kuzucan, soyut dili ile ele aldığı kuşbakışı kent manzaralarını tuvale üçüncü boyut katarak resmediyor. Dışarıdan içeriye odaklandığı bu son serisinde ise Kuzucan, renk ve dokudan arındırılarak, tek renkle tuvale taşınmış inşaat alanlarını ele alıyor. Bu yapıtlar sanatçının büyük övgü alan "Mutlu Musun?" (2008) sergisinin bir devamı niteliğinde.

 

Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya'nın sanat piyasalarını uluslararası sanat dünyası ile buluşturan Art Dubai, beşinci yılında fuarın bugüne kadarki en başarılı ve kapsamlı organizasyonunu gerçekleştirecek. x-ist,  Art Dubai 2011'de  A30 numaralı standına sizleri bekliyor.E-Katalog