Bu yapıtla ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Konuyla ilgili sizinle en kısa sürede irtibata geçilecektir.

Feb. 58
Tuval üzeri akrilik, 190 x 190 cm, 2016

  • Feb. 58
  • Oda
  • Veranda

Ev

Engin Konuklu

27 Ekim - 26 Kasım 2016

2014 yılında x-ist'te gerçekleşen ilk kişisel sergisi "Eternite"ın ardından ikinci kişisel sergisini 27 Ekim - 26 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştirecek olan Engin Konuklu, bu kez geçmiş zaman hatıralarına ve bu hatıraları en yoğun çağrıştıran kavram olan "Ev"e odaklanıyor.

 

Hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını söyleyerek, aslında içinde yaşamadığı bir zamana özlem duyan insanların yalnızca fotoğraf karelerinde yakaladığı güzelliklerin peşindeki öznel nostalji arayışlarını sorgulayan sanatçı, aslında gerçeğin asla o fotoğraflardaki gibi olmayabileceğini vurguluyor; hatta nostaljinin bile…

 

17. yüzyılda bir hastalık olarak addedilen nostalji, savaş, soykırım ve salgınlarla geçen tüm o yıllarda insanların evine duyduğu özlemin dayanılmaz boyutlara ulaşıp, onları ölüme sürükleyen bir melankolinin içine çekmesi halini tanımlıyor.

 

Eski fotoğraf karelerinden aldığı kadrajları tuval üzerine airbrush kullanarak aktaran genç sanatçı, teknik anlamdaki yeteneğini son işlerinde de gözler önüne seriyor.E-Katalog