Bu yapıtla ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Konuyla ilgili sizinle en kısa sürede irtibata geçilecektir.

He-Man
Ahşap üzerine akrilik mürekkep,

  • He-Man
  • On Leather Steeds They Ride
  • The Untamed Lands
  • Cosmos without Hatred
  • We Sail Through Endless Skies
  • No One
  • Mother Earth is Pregnant for the Third Time
  • Mortal Kombat

Gods, Monsters and Men

Murat Palta

01 Şubat - 03 Mart 2018

Murat Palta’nın x-ist’te gerçekleşecek olan ikinci kişisel sergisi “Gods, Monster & Men”, 1 Şubat - 3 Mart 2018 tarihleri arasında izleyiciyle buluşuyor.

Özellikle klasik minyatür formu ile popüler kültür öğelerini kendine özgü bir tarzla buluşturan Murat Palta, x-ist’te gerçekleşecek olan “Gods, Monsters & Men” isimli ikinci kişisel sergisinde bu kez mitolojinin tanrı, insan ve canavarları anlatım şekline odaklanıyor. Mitolojinin güçlü sembolizmini özgün ve esprili diliyle yorumlayan sanatçı, bugün varlıklarını hala sürdüren karakterleri sergisinde bir araya getiriyor.

Gerek x-ist, gerekse de Rusya ve Fransa’da gerçekleşmiş olan öncül sergilerinde edebiyat ve sinema kültlerine odaklanan Murat Palta, "Gods, Monsters & Men" sergisinde yönünü mitolojinin tasvir biçimine çeviriyor. Tüm karakterlerin farklı yerlerde de olsa aynı zaman ve aynı dünyanın içinde yaşamını sürdürüyor oluşuna odaklanan sanatçı, “Günümüzde yaşanan ya da yaşanması muhtemel olaylarda tanrıların, insanların ve yaratıkların rolleri nelerdir, neler olabilir?” sorusunun cevabını arıyor. Geleneksel sanatın sınırlarını genişletirken, popüler kültürün tüm absürt detaylarını koyu bir mizah anlayışıyla çalışmalarında kullanan sanatçı, farklı teknikler ve malzemelerle gerçekleştirdiği üretimiyle izleyici karşısına çıkıyor. Minyatürün tekil bir yüzeyde çoklu sahneleme fikrine dayalı yapısını üç boyutlu çalışmalara aktararak yarattığı suni derinlik algısı üzerinden sorgulayan Murat Palta; dokuma el halısı, kağıt ve MDF üzerine karışık teknik, duvar heykeli, video animasyon gibi çeşitliliği olan bir seçkiyle takipçilerini şaşırtacak.E-Katalog