Ceren Oykut @ Artissima 2013

Ceren Oykut

07 Kasım - 10 Kasım 2013
Ceren Oykut, Torino'da 8 - 11 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ARTISSIMA fuarının Present / Future (Şimdi / Gelecek) bölümünde "What Is My Name?" (Benim Adım Ne?) başlıklı mekana özgü solo sergisiyle yer alıyor.
 
13 yıldır İtalya'nın en önemli fuarları arasında gösterilen Artissima'nın Present / Future bölümü genç küratörlerden oluşan bir grup tarafından seçiliyor. Davetli sanatçıların katıldığı seçkili bölümde genç, gelecek vaad eden sanatçılar galerileri tarafından fuarda temsil ediliyor.  Present / Future aynı zamanda bu bölüme katılan sanatçılara verilen ödülün adını taşıyor. Defne Ayas (Witte De With Center of Contemporary Art, Rotterdam), Matthew Higgs (White Columns, New York), Beatrice Merz (Castello di Rivoli Museum of Contemporary Art, Rivoli) ve Joanna Mytkowska (Museum of Modern Art, Warsaw) gibi uluslararası küratör ve müze yöneticilerinden oluşan jürinin seçeceği bir sanatçıya "illy Present / Future" ödülü verilecek. 2012'den bu yana ödülü kazanan sanatçılar, Castello di Rivoli Çağdaş Sanat Müzesi'nde sergi açma hakkı da elde ediyor.
 
Yazısız karikatürü resim dünyası ile birleştiren Ceren Oykut, yaşadığı yer ve hayattan biriktirdiklerini, kişisel sembolleri haline gelen gündelik şehir sahneleriyle birleştirerek kağıt üzerine aktarıyor. Oykut daha önce Türkiye, Almanya, İtalya, Slovenya, Fransa, Polonya, İrlanda, Belçika, Mısır gibi dünyanın farklı yerlerinde İstanbul Bienali (2007) ve Lyon Bienali (2009) dahil birçok önemli sergide yer aldı.
Benim Adım Ne?

Kağıt üzerine mürekkep ve suluboya, 350 x 150 cm, 2013

Benim Adım Ne?

Kağıt üzerine mürekkep ve suluboya, 240 x 150 cm, 2013