Bu yapıtla ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Konuyla ilgili sizinle en kısa sürede irtibata geçilecektir.

Drunkard's Hut
Kağıt üzerine mürekkep ve guaj, 21,5 x 28 cm

  • Drunkard's Hut
  • Waiting Dog - II
  • Untitled
  • Waiting Dog - I

Gökhan Gökseven

Londra, 1987


2009 yılında Ringling College of Art and Design’da İllüstrasyon üzerine başladığı lisans eğitiminin ardından 2013 yılında New York Academy of Art Resim Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine girdi. Yurtdışında katıldığı bir çok karma serginin ardından, Take Home a Nude (Sotheby’s, 2015), Mamut Art Project (2017) ve Kapalı Kapılar (Müze Evliyagil, 2019) sergilerinde eserleriyle yer aldı. İlk kişisel sergisi Tepede Bir Ev’i 2018 yılında açan sanatçı, üretimlerine İstanbul’da devam etmektedir.

Gökhan Gökseven’in eserleri, isimsiz ve belirsiz hikayeler içeren bir serinin parçalarından oluşuyor. Sessiz resimler yaratma fikrinden yola çıkan sanatçı, girdiği bu karanlık yolda kompozisyonlarının belirleyicisi olarak gizem, ürperti, kaybolan, özlem, teslimiyet, yok oluş ve sıcaklık gibi anahtar kelimelerden faydalanıyor. Gökseven’in anlamını dinginlikte arayan  yağlıboyalarına guaj ve mürekkep kullandığı desenler eşlik ediyor.

02.03.2023 - Maison Française
Ajanda (PDF)